Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Sylwester
19.08.2019 14:56:44
Kiedy dzisiaj wszedłem na stronę, zwróciłem uwagę na zdjęcie mojego młodszego kolegi z internatu, z którym braliśmy udział w pracach zespołu teatralnego "Ballada" przy naszej szkole Ryśka F

Apis
16.04.2017 08:21:30
Wesołych Świąt Wielkanocnych życzę Nauczycielom i Absolwentom.

Rysiek Faron
25.12.2016 21:55:16
Życzę Wszystkim Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2017. Ahoj!

bodzka
22.12.2016 21:35:39
Radosnych i spokojnych, pełnych ciepła i nadziei Świąt,odpoczynku od codziennych trosk w rodzinnym gronie. Zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.Mietek69

Apis
05.11.2016 09:00:54
Odznaki sie już wyczerpały z tego co wiem. Należy zapytać w Stowarzyszeniu Absolwentów czy przewidują dorobienie.

Partnerzy

rada kapitanow

Dzień dzisiejszy


Urodziny obchodzi:
Nikt nie ma dziś urodzin

> 1,027,989 unikalne wizyty
> Użytkowników online: 0 - > Gości online: 1
> Łącznie użytkowników: 119
> Najnowszy użytkownik: Ryszard Procek
Serdecznie witamy!


Ostatnio Widziani

Apis 2 dni
Sylwester 7 tygodni
hala17 tygodni
Zaremba Ryszard26 tygodni
szafranek28 tygodni

Nawigacja

Artykuły: Nauczyciele

"Nasz" Henryk Pasek
Był pierwszy dzień września roku 1967... Przyjechaliśmy do szkoły po wakacjach, które zmieniły nas z "kotów" w "wilków rzecznych". W takim oto momencie naszego "wybujałego ego" nastąpiła zmiana dotychczasowego wychowawcy - Zenona Brzezowskiego, nauczyciela chemii - na (świeżo po ukończonych studiach do szkoły przybyłego) Henryka Paska - nauczyciela fizyki.

Franciszek Wietchy - "Słoń to był ktoś..."
"Słoń" - czyli pan Franciszek Wietchy - wzbudzał w nas uczucia od panicznego leku po bezgraniczny podziw. Ewolucja tych emocji postępowała zgodnie z przejściem z klasy do klasy, bo najbardziej się go baliśmy w pierwszej a najbardziej uwielbiali w piątej.

Helena Węgrzyńska
Gdy rozpoczynaliśmy naukę w Technikum Żeglugi Śródlądowej w roku 1966 - większość z nas dotknęła wcześniej pierwsza, znacząca reforma systemu nauczania. Chodziło o to, że powinniśmy już kończyć ośmioklasową szkołę podstawową i taki materiał przerabialiśmy od pierwszej klasy podstawówki.

Incydent z prof. Krutul
Po przysiędze na Obornickiej

Marian Rynkiewicz - "Po co mi szafa..."
Pamiętam z jaką niekłamaną sympatią wspominała Marianów profesor Helena "Dziwa" Węgrzyńska.... Piszę "Marianów", bo zbliżone losy łączyły z Marianem Rynkiewiczem Mariana Szwarca - także absolwenta i także później wykładowcę w Szkole. Obaj byli w jej oczach "primi inter pares".

Marian Szwarc - człowiek, który całe życie związał z żeglugą na Odrze
Na przełomie lat 60. i 70. nowe pchacze, "Bizony", płyną w sukurs Turom wraz z nowymi kontenerami do 500 ton. Odrą przewozi się rocznie 14,5 min ton rocznie, ale jej regulowanie jest wolniejsze niż budowa nowej floty, co doprowadza do korków na rzece, a potem już uniemożliwia płynny przepływ masowych ładunków w obie strony. Nieinwestowanie w Odrę spowodowało, że wielcy i mali armatorzy nie mogli krajowym i zagranicznym odbiorcom zagwarantować terminowych dostaw.

Nasze profesorki w mundurach
od września 1964 podziwiałem nasze nauczycielki

Nie bój "Żaby"...
Józef Kusek był wychowawcą mojej klasy w internacie i miał ksywkę "Żaba". Jakoś niczym szczególnym nie wyróżniał się w gronie kadry opiekującej sie nami na Toruńskiej. Ba! Nawet niezbyt rzucał się w oczy: niewysoki i wymawiający z namaszczeniem słowa "Pan Kierownik" mógłby być porównywany z postacią kreowaną przez Romana Kłosowskiego" w serialu "Czterdziestolatek".

Stanisław Waszczyński - "Cyro"
Kiedy minęły pierwsze, ulgowe dla pierwszoklasistów godziny pobytu w TŻŚ - zaczęło sie mozolne i szokujące poznawanie "legend" szkoły. Jedną z nich był Cyro - nauczyciel historii.
  PRchecker.info Free counters!