Dzień dzisiejszy


Urodziny obchodzi:
Nikt nie ma dziś urodzin

> 1,036,053 unikalne wizyty
> Użytkowników online: 0 - > Gości online: 1
> Łącznie użytkowników: 119
> Najnowszy użytkownik: Ryszard Procek
Serdecznie witamy!

Ostatnio widziani:
Apis 1 dzień
Sylwester12 tygodni
hala22 tygodni
Zaremba Ryszard30 tygodni
szafranek33 tygodni

Partnerzy

rada kapitanow

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Sylwester
19.08.2019 14:56:44
Kiedy dzisiaj wszedłem na stronę, zwróciłem uwagę na zdjęcie mojego młodszego kolegi z internatu, z którym braliśmy udział w pracach zespołu teatralnego "Ballada" przy naszej szkole Ryśka F

Apis
16.04.2017 08:21:30
Wesołych Świąt Wielkanocnych życzę Nauczycielom i Absolwentom.

Rysiek Faron
25.12.2016 21:55:16
Życzę Wszystkim Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2017. Ahoj!

bodzka
22.12.2016 21:35:39
Radosnych i spokojnych, pełnych ciepła i nadziei Świąt,odpoczynku od codziennych trosk w rodzinnym gronie. Zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.Mietek69

Apis
05.11.2016 09:00:54
Odznaki sie już wyczerpały z tego co wiem. Należy zapytać w Stowarzyszeniu Absolwentów czy przewidują dorobienie.

Poszukiwana kronika statku "MS WROCŁAW"Drukuj

Poszukiwana kronika statku "MS WROCŁAW"W latach 80. wiele dużych zakładów pracy Wrocławia (Pafawag, Hutmen, WSK, POLAR, ZNTK i inne) sprawowały patronat nad statkiem, który nosił nazwę i herb tego miasta na dziobie. Był to dość duży i szybki (20 w) statek typu Ro-Ro o długości prawie 200 m, szerokości 31 m i nośności 21 tys. ton przy zanurzeniu 9,5 m, zbudowany w 1983 r w Bilbao (Hiszpania). W PLO pływał do roku 1989 - sprzedany potem do Wotan Shipping Inc. Panama.

Żegluga na Odrze i Zespół Szkół Zawodowych Żeglugi Śródlądowej również sprawowały patronat i były inspiratorami różnych działań z tym związanych - m.in. założono KRONIKĘ w której odnotowywano ważniejsze, wydarzenia, wizyty, wiadomości z mórz i oceanów, itp. Kronika była bogato ilustrowana i dokumentowana stanowiąc zapis czasu współpracy Rady Patronackiej z Załogą i jej przedstawicielami.

Pieczę nad Kroniką w szkole sprawowała polonistka, pani Halina Ryczywół. Po likwidacji Szkoły część zachowanych pamiątek i przedmiotów, na wniosek Stowarzyszenia Absolwentów TŻŚ i Bractwa Mokrego Pokładu, protokolarnie przekazano Fundacji Otwartego Muzeum Techniki, lecz w tych zbiorach wspomnianej kroniki, sztandarów oraz innych cennych przedmiotów nie było.

W wyniku starań Stowarzyszenia w ub.roku w byłym budynku szkolnym utworzono Izbę Pamięci w której wyeksponowano odnalezione sztandary, modele statków szkolnych, mundury, historię Szkoły. Do Izby wrócił portret patrona Szkoły majora Henryka Sucharskiego, historyczne zdjęcia i pamiątki osobiste byłych uczniów i nauczycieli. Apeluję niniejszym do osób, które weszły w posiadanie pamiątek ze zlikwidowanej szkoły o zwrot rzeczonej kroniki (zapewniam absolutną poufność) oraz innych przedmiotów - dla historii Szkoły ważnych, dla indywidualnych osób niekoniecznie.

15 czerwca w Szkole odbędzie się wodowanie kolejnej książki Stanisława Marii Szczepańskiego pt. "Wspomnienia marynarskiego mundurka- opowieści śródlądowe i morskie", a wydawcą książki jest Oficyna Wydawnicza pana Jerzego Drzemczewskiego, który w czasach wrocławskiego patronatu był rzecznikiem prasowym Polskich Linii Oceanicznych, armatora MS WROCŁAW i uczestniczył również w pracach Rady Patronackiej. Moim marzeniem jest możliwość pokazania panu Jerzemu KRONIKI. Jest po temu szczególna sposobność.

Liczę na pozytywny odzew i powrót historycznych pamiątek na swoje nowe miejsce.

Nie tracący nadziei - Zbyszek Priebe
Tel. 71 348 43 93; 784 591 843
e-mail:priebe2@wp.pl

zdjęcie i dane statku: Archiwum floty PLO
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  PRchecker.info Free counters!