Dzień dzisiejszy


Urodziny obchodzi:
Nikt nie ma dziś urodzin

> 1,036,054 unikalne wizyty
> Użytkowników online: 0 - > Gości online: 1
> Łącznie użytkowników: 119
> Najnowszy użytkownik: Ryszard Procek
Serdecznie witamy!

Ostatnio widziani:
Apis 1 dzień
Sylwester12 tygodni
hala22 tygodni
Zaremba Ryszard30 tygodni
szafranek33 tygodni

Partnerzy

rada kapitanow

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Sylwester
19.08.2019 14:56:44
Kiedy dzisiaj wszedłem na stronę, zwróciłem uwagę na zdjęcie mojego młodszego kolegi z internatu, z którym braliśmy udział w pracach zespołu teatralnego "Ballada" przy naszej szkole Ryśka F

Apis
16.04.2017 08:21:30
Wesołych Świąt Wielkanocnych życzę Nauczycielom i Absolwentom.

Rysiek Faron
25.12.2016 21:55:16
Życzę Wszystkim Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2017. Ahoj!

bodzka
22.12.2016 21:35:39
Radosnych i spokojnych, pełnych ciepła i nadziei Świąt,odpoczynku od codziennych trosk w rodzinnym gronie. Zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.Mietek69

Apis
05.11.2016 09:00:54
Odznaki sie już wyczerpały z tego co wiem. Należy zapytać w Stowarzyszeniu Absolwentów czy przewidują dorobienie.

Bractwo Mokrego Pokładu - spotkanie listopadowe 2013Drukuj

Bractwo Mokrego Pokładu - spotkanie listopadowe 2013Wejście na Nadbora i Wróblina kojarzy się z powrotem do barw jakie statki nosiły w zamierzchłej przeszłości. Tę metamorfozę spowodował zastrzyk finansowy otrzymany z wrocławskiego ratusza. Środki finansowe wydawane są na wymienione w projekcie potrzeby zgodnie z procedurami.

Z tych widocznych zmian, to znakomita poprawa estetyki; inne - konserwacja obiektu i rozbudowa instalacji c.o. Jak to zwykle w życiu bywa, dobre wieści przeplatają się ze złymi.

Na spotkaniu wspominaliśmy naszych kolegów i sympatyków, którzy odeszli na wieczną wachtę. Janek Kowalcze, absolwent T Ż Ś, długoletni pracownik Ż n O i Odratrans, współorganizator Wolnego Obszaru Celnego w Gliwicach, kreatywny i aktywny kolega i szef. Wspominam Go jako życzliwego i zaangażowanego, obdarzonego specyficznym humorem kolegę.

5 listopada br. odszedł do lepszego świata sympatyk Bractwa, dr Jacenty Śladkowski, pracownik naukowy, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Wrocławskiego, wywodzący się z rodziny o żeglugowych tradycjach. Na cmentarzu parafialnym na Sępolnie żegnali Go przyjaciele, koledzy i studenci licznie zgromadzeni na pożegnalnej uroczystości. Cześć Ich pamięci! Wojtkowi Śladkowskiemu, naszemu Bratu i Rodzinie przekazujemy słowa współczucia i pocieszenia.

Miesiąc listopad miesiącem pamięci o Tych, którzy odeszli. Wspominaliśmy swoich Kolegów, Nauczycieli i Wychowawców w trakcie licznych odwiedzin w miejscach wiecznego spoczynku. Wspominaliśmy naszych Braci również na łamach Prosto z Pokładu, z którymi razem tworzyliśmy żeglugę i budowaliśmy statki i drogi wodne. Tym razem gośćmi naszej braci byli koledzy żeglugowcy Stefan Doniec i Staszek Pituła; przypomnieli swoje drogi życiowe i marynarskie kariery.

Aktualnie trwa boom robót hydrotechnicznych na WWW. Widać to na każdym kroku. m.in.usuwa się liczne drzewa, które niszczyły umocnienia i zagrażały budowlom ; to proces konieczny, o czym poinformował Rysiu Majewicz. Mówił także o pewnych realizowanych projektach związanych z żeglugą, budownictwem wodnym i historią WWW. Niebawem więcej dowiemy się o tym z Prosto z Pokładu.

Nasza kustosz Wioletta Wrona- Gaj poinformowała o realizacji projektów Razem dla Odry i Seniorzy w akcji, zachęcając do aktywnego udziału, co wiąże się z kilkoma osobistymi kontaktami z wrocławianami i dolnośląską społecznością. Póki co, idzie dobrze, mimo chwliowych trudności spowodowanych absencją z powodu choroby czy służbowego wyjazdu. Wioletta omówiła też potrzeby F O M T na najbliższy czas. Sprowadzają sie one do kalendarza - cegiełki na 2014 rok i oleju opałowego na sezon grzewczy. Z osobnym apelem wystąpiłem wcześniej do Braci i Sympatyków w celu sfinansowania w/w potrzeb; mam nadzieję, że z dobrym skutkiem.

Janusz Fąfara, zgodnie z zapowiedzią, zaprezentował film z życia marynarskiej rodziny odbywającej rejs na zbiornikowcu w relacji Rotterdam - Bazylea. Zrealizowany w 1962 roku film żywo komentowali nasi kapitanowie Wojtek Kato, Bronek Kotwicki, Władek Chaszczowski, którzy wiele razy przemierzyli szlaki wodne Europy zachodniej.

Jurkowi Onderce przypomniano jego 81 urodziny, a Tadziowi Sobiegrajowi imieniny. Nalewki Sobiegrajów były znakomite. Wszystkiego najlepszego!

Praca nad kroniką Bractwa/FOMT jest na ostatnim etapie i wkrótce ujrzymy ją kompletną. Nad całością pracują Marianna i Tadziu Sobiegrajowie. Janusz Fąfara zrelacjonował także przebieg prac na WWW i w Malczycach. Z relacji wynika, że dokończenie budowy stopnia wodnego w Malczycach przesuwa się o kolejny rok.

Nasz apel o wsparcie Bractwa/FOMT nie pozostał bez echa. Są pierwsze wpłaty oraz otrzymaliśmy kod-flag; używany, który niezwłocznie doprowadziliśmy do stanu używalności. Ofiarodawca chce pozostać anonimowy. Sponsorom i ofiarodawcy serdecznie dziękujemy licząc na dalszą aktywność marynarskiej braci w tej materii.

Zaglądający na strony absolwentów pewnie zapoznali się z apelem syna naszego absolwenta i długoletniego pracownika ŻnO Anioła Durlaka. Potrzebna jest jeszcze pewna kwota na kupno protezy. Zainteresowanych pomocą odsyłamy na strony www. lub kontakt z Bractwem.Na zdjęciach: uczestnicy Bractwa, R.Majewicz prezentuje kalendarzyk - cegiełkę oraz grupa żeglarzy Jacht Klubu AZS Wrocław z prezesem Bolesławem Rudnikiem i Darkiem Gurdakiem na czele.

Najbliższe spotkanie na WRÓBLINIE w dniu 12 grudnia o g.17. na które już dziś w imieniu Bractwa serdecznie zapraszam.

tekst i zdjęcia: Zbyszek Priebe
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  PRchecker.info Free counters!