Dzień dzisiejszy


Urodziny obchodzi:
Nikt nie ma dziś urodzin

> 1,036,052 unikalne wizyty
> Użytkowników online: 0 - > Gości online: 1
> Łącznie użytkowników: 119
> Najnowszy użytkownik: Ryszard Procek
Serdecznie witamy!

Ostatnio widziani:
Apis 1 dzień
Sylwester12 tygodni
hala22 tygodni
Zaremba Ryszard30 tygodni
szafranek33 tygodni

Partnerzy

rada kapitanow

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Sylwester
19.08.2019 14:56:44
Kiedy dzisiaj wszedłem na stronę, zwróciłem uwagę na zdjęcie mojego młodszego kolegi z internatu, z którym braliśmy udział w pracach zespołu teatralnego "Ballada" przy naszej szkole Ryśka F

Apis
16.04.2017 08:21:30
Wesołych Świąt Wielkanocnych życzę Nauczycielom i Absolwentom.

Rysiek Faron
25.12.2016 21:55:16
Życzę Wszystkim Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2017. Ahoj!

bodzka
22.12.2016 21:35:39
Radosnych i spokojnych, pełnych ciepła i nadziei Świąt,odpoczynku od codziennych trosk w rodzinnym gronie. Zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.Mietek69

Apis
05.11.2016 09:00:54
Odznaki sie już wyczerpały z tego co wiem. Należy zapytać w Stowarzyszeniu Absolwentów czy przewidują dorobienie.

BRACTWO MOKREGO POKŁADU - spotkanie kwietnioweDrukuj

Wszystkie siedzące miejsca były zajęte; spotkanie trwało blisko dwie godziny, a po nas członkowie Jachtklubu AZS Wrocław rozpoczynali swoje spotkanie. Prowadzącym to żeglarskie spotkanie był Bolek Rudnik, członek Bractwa i Jachtklubu AZS, a prelegentem kpt. z. w. jachtowej pan Trzaska, który przybliżył zebranym tajniki i logistykę organizacji rejsów turystycznych na POGORII, jednym z największych polskich jachtów żaglowych. Żeglarze z Jachtklubu spotykają się na WRÓBLINIE w każdy czwartek miesiąca i zapraszają na nie konfratrów Bractwa.

Wracając do naszych spraw; mówiono m.in. o kwestii zmiany lokalizacji statków - jednostek muzeum Odry. Wiadomość tą przekazał gospodarz wód i nabrzeży, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Wracać będziemy do tej kwestii w najbliższym czasie.

Mówiliśmy także o podsumowaniu naszych starań w Radzie i Urzędzie Miasta Wrocławia dot. wspólnych z miastem działań na rzecz Odry, miasta i regionu. Sprawy związane z EURO 2012 bardzo absorbują gospodarzy miasta, ale mamy nadzieję, że temat nie zostanie spłycony. Wrocław przygotowuje się do tego znaczącego wydarzenia starannie. W połowie czerwca br.przygotowuje mega spektakl "Bal maskowy" G. Verdiego w reżyserii pani Ewy Michnik, dyr. Opery Wrocławskiej, na stadionie olimpijskim połączonym z paradą przez miasto uczestników w strojach, i w tym samym klimacie przewidziany jest Dolnośląski Karnawał Odrzański, parada wszelkich "pływadeł" w relacji Wyspa Słodowa - łąka Na Grobli i wypoczynek nad wodą, piknik, pomyślane jako zwrot ku Odrze od której odeszliśmy w ostatnich dekadach.

Imprezie tej patronuje Dolnośląska Organizacja Turystyczna z p. Papiernikiem na czele. Po prostu, zaczyna się dostrzegać pozytywne skutki istnienia Wrocławskiego Węzła Wodnego na co Bractwo, F O M T i wiele innych instytucji, klubów, drużyn i osób zwracało od zawsze uwagę. Nasza działalność ma w tej edukacji również swoją cegiełkę i nie poprzestajemy na tym. Bractwo zadeklarowało swój udział w pracach komitetu organizacyjnego w Odrzańskim Karnawale nad Odrą.

Witek Szabłowski

Wiosną br. Wrocław odwiedził nas kolega Witek Szabłowski, stale zamieszkujący w Berlinie, absolwent TŻŚ z lat sześćdziesiątych ub.w., oficer PMH. Kiedy Witek we Wrocławiu odwiedza rodzinę, komunikuje się z kolegami ze szkoły. Żywo interesują go sprawy muzeum Odry i wszystko co ma związek z żeglugą, a także z Bractwem, któremu od ręki przekazuje zbiór miesięcznika NASZE MORZE i doraźnie wspiera nas finansowo. Dziękujemy i zapraszamy do siebie, już jako naszego konfratra Bractwa do którego Witek zgłosił akces.

W trakcie spotkania spontanicznie zaproponowano oczyszczenie i pomalowanie NADBORA, najlepiej w maju br. Zebrani gremialnie zadeklarowali wykonanie całej pracy w czasie uzgodnionym z zarządzającymi statkiem. Jeśli brak funduszy nie pozwoli zrealizować upiększającego zabiegu w planowanym czasie, deklaracja Braci pozostaje do wykorzystania później. Nikt nie zrobi tego lepiej niż nasi marynarze, dla których takie prace to chleb powszedni, a NADBÓR statkiem ich młodości.

W połowie br. wznowiony zostanie nakład książki "Zakończony rejs", poświęconej Naszej Szkole, a Bractwo jest zainteresowane 30 egz., które zamówili nasi konfratrzy i sympatycy.

Zainteresowanie VI Zjazdem Absolwentów 7 i 8 lipca br.umiarkowane, żeby nie powiedzieć słabe; dlatego również w naszej korespondencji zachęcamy do składania deklaracji uczestnictwa i równoczesnego dokonywania wpłat. Brak dostatecznej ilości zainteresowanych może skutkować odwołaniem zjazdu. Aby jednak do tego nie doszło, prosimy o rozpowszechnienie wiadomości o zjeździe i zachęcanie kolegów do spotkania w gronie kolegów i nauczycieli. Ramowy program zjazdu znajduje się na stronie stowarzyszenia , jak również na pozostałych stronach absolwenckich. Informacji udzielamy także pod tel.784 591 843 i 71-348 43 93.

W maju spotykamy się dnia 10 o godz. 17.00 na WRÓBLINIE. Zapewniamy tradycyjny poczęstunek, a przede wszystkim niepowtarzalny klimat, którzy tworzą przybyli konfratrzy i goście.

Janusz Fąfara zaprezentuje interesujący film o tragedii TITANICA, wyprodukowany w 1943 roku i poprzedzi krótkim komentarzem.

Jeśli Darek Gurdak zdąży zwodować swoją piękną łódkę - przewidujemy krótkie przejażdżki po Odrze w czasie trwania spotkania jak i po nim. Jak nie wypali w maju, obiecujemy w czerwcu. A więc - do zobaczenia w czwartek po długim weekendzie!

Zbyszek Priebe
Bractwo Mokrego Pokładu
Foto:Janusz Fąfara i Zbyszek Priebe
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  PRchecker.info Free counters!